Стать коноплі і відмінності чоловічих особин від жіночих

 • Відгуки :2
 • Переглядів: 21519
 • 5 Стать коноплі і відмінності чоловічих особин від жіночих

Після того, як коноплярі почали працювати з фемінізованим насінням коноплі, проблем з визначенням статі рослин стало набагато менше. Можна навіть говорити про втрату актуальності даного питання. Але в ситуації з регулярним насінням і раніше виникає чимало складнощів у визначенні статі кущів.

Насіння регулярних рослин у міру розвитку можуть стати як жіночими, так і чоловічими рослинами марихуани. Незважаючи від ставлення до коноплі, як до бур'яну, здатному приживатися в будь-якій обстановці, досягнення кінцевого результату, а вірніше, безпосередньо статі рослин, залежить від догляду гроверів. Розглянемо методики щодо виявлення статі коноплі і розповімо про головні особливості.

Основні поняття статі канабісу

Конопля відноситься до дводомних рослин, що характеризується формуванням чоловічих і жіночих квіток на різних особинах. Крім різностатевих рослин, слід згадати про двостатеву коноплю, звану гермафродитом. Відмінністю даних рослин є можливість розвитку жіночих і чоловічих органів на одних і тих же чагарниках.

У відповідності зі статтю, рослини відрізняються не тільки особливостями росту і будовою, а й різним життєвим призначенням.

Особливості жіночої статі

Жіночу особину канабісу називають матеркою. Це різновид рослин каннабіса, на яких розвиваються виключно жіночі квітки. Серед переваг жіночих особин слід згадати про здатність вироблення смоли з психоактивними речовинами, званими канабіноїдами, в найвищій концентрації. У чоловічих рослинах канабісу також присутня деякя кількість канабіноїдів, але істотно менше, ніж у жіночих.

Згадаємо про найбільш безпроблемний і надійний спосіб вирощування жіночих особин канабісу, з фемінізованого насіння. У даній ситуації вдається домогтися успішного результату практично в 96-ти відсотках усіх рослин.


Сенсімілья

Найбільшою цінністю в аспекті продуктивності володіють рослини, звані сенсімільей. Це різновид неопиленних, доспілих жіночих рослин. При роботі з сенсімільей коноплярі з гарантією отримують чудовий урожай важких ароматних суцвіть, які рясно покриваються смолою. Такі особини радують споживачів 80-ма різними каннабиноидами, що містяться в них. Серед найбільш активно діючих згадаємо про каннабідіол (КБД) і тетрагідроканабінол (ТГК).

Гроверу, що працює з жіночими рослинами, слід домогтися вирішення найбільш відповідального завдання, виключити небезпеку запилення. Існує можливість самостійного запилення, в ситуації з гермафродитизмом, що призводить до запилення жіночих рослин з боку чоловічих.

Особливості чоловічої статі

Чоловічі особини канабісу називають поскінню. Серед основних призначень чоловічих рослин виділимо вироблення пилку, яка запліднює жіночі рослини, що сприяє подальшому породженню насіння. В аспекті продуктивності цінності у чоловічих рослин не існує. Але не будемо давати їм низьку оцінку. Без чоловічих особин в якості необхідної ланки генетики неможливо мріяти про нові сорти канабісу. Від чоловічих генів залежать властивості подальшого потомства, тому необхідно подбати про вибір правильних самців, що не менш важливо, ніж вибір жіночих різновидів.

Якщо ми прагнемо до досягнення добротного врожаю коноплі, а не отримання власноруч виведеного насіння канабісу, необхідно подбати про ізоляцію жіночих рослин від чоловічих. Через таке сусідство може відбутися наступне. Запилення призводить до витрат енергії жіночими рослинами на створення насіння, необхідної в подальшому розмноженні, замість вироблення смоли і нарощування ваги суцвіть. Це призведе до суттєвого зменшення кількості врожаю і негативному погіршення його якості. Тому коноплярі не церемоняться з чоловічими рослинами, виявивши їх в плантаціях.


Відмінності чоловічих особин від жіночих рослин марихуани

Рослини різних статей відрізняються як морфологією, так і фізіологією.

 1. Зростання чоловічих особин вище, ніж жіночих. Це необхідно для продуктивного запилення. Важливою причиною позбавлення від чоловічих особин є проблема із затемненням жіночих рослин і відсутністю достатньої кількості світла.
 2. Структура жіночих особин більш приземкувата в порівнянні з чоловічими. Вони відрізняються більш розгалуженим стеблом, приземистою будовою. Чоловічим особинам характерна наявність довгих поміжвузлів в поєднанні з більш рідкісним листям.
 3. Квіти. Для визначення статі вивчають структуру рослин. Для безпомилкового виявлення статі необхідно уважно відстежувати нюанси розвитку, починаючи з періоду, що попереджує фазу цвітіння. Створення квітів на жіночих особинах відбувається на 6-му тижні після прокльовування насіння, на чоловічих особинах це відбувається на 3-ому - 4-ому тижні. Спочатку відмінностей у формі разностатевих особин не існує. Вони розвиваються в формі опуклих утворень, розташованих в місцях з'єднання листів і стебла. Первістки часто утворюються між 4-м і 6-м вузлом, якщо рахувати від заснування чагарників. При розвитку жіночих квітів вони відрізняються грушоподібною формою з двома білими волосками, званими стигмами. Відмінністю чоловічих квітів є кучковання по 5-ть штук. Вони володіють кулястою формою з ніжкою, прикріпленою до стебла. При дозріванні вони починають помітно жовтіти, подовжуючися і набуваючи форму довгастого банана.


Особливості гермафродита

Не кожному конопляріу доводилося стикатися з гермафродитами. Їх розвиток відбувається відповідно до жіночих типів, але вони володіють не тільки жіночими, а й чоловічими квітами. Подібні рослини мають здатність до самозапилення, або самостійного запліднення. Якщо говорити про небезпеку подібного явища, то воно схоже з запиленням жіночих різновидів чоловічими. Міць витрачається на розвиток насіння, через що відбувається істотне зниження продуктивності рослин.


Амнезіа

При покупці фемінізованого насіння рідко доводиться стикатися з визначенням статі, адже в 99.9% випадках виходять рослини жіночих особин. Давайте поговоримо про популярні сьогодні насіння коноплі Amnesia від сідбанка Master-Seed. Знайомство з цим штамом дозволить переконатися в перевагах незабутнього сорту, визнаного популярною голландською марихуаною. Амнезію полюбили на всіх континентах. Гібрид вразив численних любителів своїми якостями, гідними найбільш унікальних рослин. Прислухайтеся до рекомендацій досвідчених гроверів, які познайомилися з корисними властивостями і перевагами даної культури. Даний сорт доступний в нашому магазині за посиланням: https://semena-konopli.com.ua/ua/master-seed-amnesia-feminised


Друзі, ми розглянули сьогодні тему статі коноплі, наочно показали як виглядають чоловічі і жіночі особини на малюнках і ескізах. Кожен новачок рано чи пізно стикається з завданням визначення статі канабісу, але ми з вами знаємо що етап визначення статі настає не відразу після висадки насіння, а після того, як рослина вже прожила приблизно третину часу свого життя. Добре коли насіння коноплі проросло, правда? Але ж буває інакше! Давайте поговоримо про причини поганої схожості насіння в статті на нашому сайті за посиланням: https://semena-konopli.com.ua/ua/novosti-ta-statti/prichini-poganoji-shozhosti-nasinnja-kanabisu 
 
Залишити відгук  ↓
 
2 відгуків
1 відповідей
2 оцінок
100% 2 позитивних
9  
Корисність відгуків
2 голосів
100% 2 позитивних
2  
 
 
Задати питання  ↓
 
 
Останні новини

Гровери завжди мріяли про придбання врожайних сортів канабісу. Конопляри турбуються про отримання максимально багатого врожаю, коли роблять вибір між різними сортами. Досвідчені користувачі знайомі з численними способами...

  Детальніше...
 • 06 грудня 2017 12:19:00
 • Відгуків: 1
 • 5

Нерідко гровери стикаються з ситуацією, яка викликає тривогу і навіть паніку. Вміщені в субстрат насіння коноплі не хочуть вилазити назовні, і великий ризик того, що витрачені на їх покупку гроші пропадуть дарма.

  Детальніше...
 • 20 грудня 2017 13:55:00
 • Відгуків: 0

Популярність найбільш сильних сортів канабісу ніколи не знижується. Споживачі завжди знаходяться в очікуванні новинок, що володіють підвищеним рівнем ТГК. Шанувальники марихуани ставляться до них з непідробним інтересом...

  Детальніше...
 • 13 грудня 2017 22:03:00
 • Відгуків: 0

Каннабіноїдами називають різновид активних речовин, наявних в гашиші та марихуані. Завдяки їх впливу канабіс володіє психоактивними властивостями і може застосовуватися в лікувальних цілях.

  Детальніше...
 • 10 грудня 2017 15:50:00
 • Відгуків: 2
 • 5

Вирощування автоквітів не обходиться без недоліків. Хоча на думку багатьох гроверів недоліки можна віднести до незначних, якщо порівнювати з достоїнствами, але зрідка вони володіють вирішальною роллю для...

  Детальніше...
 • 18 грудня 2017 17:18:00
 • Відгуків: 0

Багато хто думає, що при бажанні зможе без проблем купити насіння коноплі. Однак на практиці доводиться стикатися з певними труднощами. І головною проблемою гроверів є питання законності купівлі, оскільки ніхто не гарантує, що такі "ботаніки" не відправляться в місця не настільки віддалені.

  Детальніше...
 • 04 грудня 2017 14:18:00
 • Відгуків: 1
 • 5

І початківцям коноплярам, і більш досвідченим гроверам завжди хочеться попрацювати з дешевими насінням, але без шкоди для якості врожаю. Серед найбільш недорогих сортів рекомендуємо звернути увагу на асортимент регулярних.

  Детальніше...
 • 04 грудня 2017 16:12:00
 • Відгуків: 0